Cestou necestou...

Restaurace Zámeček 

OSTRAVA

Skvělá dostupnost. Vstup do restaurace je bez jediného schodu. Prostory široké pro manipulaci s vozíkem. Mínus bylo, že tam neměli bezbariérové wc. Pro mě to nebyl žádný problém, ale nevím, jak by to zvládl vozíčkář, který je úplně ochrnutý. Snad s dopomocí ano. 

Všichni na Petřín...

PRAHA

Petřín sice je bezbariérový, ale pro vozíčkáře s pořádnými svaly nebo doprovodem. Je to kus do kopce a sama bych tam nedojela - to by mi odpadly ruce. Je tam až nahoru lanovka, jenže k ní a od ní vedou schody, takže pro vozíčkáře smůla. Já jsem si to vyšlápla a maty čapnul vozík a svezli jsme se.

Wellness

OSTRAVA

Pokud si s partnerem chcete udělat romantickou chvilku, tak z těch privátních wellness, co máme vyzkoušené, doporučuju buď saunu 365 v Porubě nebo na ulici Průběžná, taky v Porubě. Obě místa mají bezbariérový a pohodlný přístup. Jediný problém je dostat se do vířivky. Ale pokud máte šikovného partnera, dá se to zvládnout. 

Wellness

ČELADNÁ

Další skvělé místo pro relax je Lara spa na Čeladné. Je tam skvělý bazén s malou hloubkou, různými tryskami, protiproudem a vířivými sedačkami. 

Na procházku

KARVINÁ

Projít se s vozíčkem. No v Ostravě ideálně v našem Bělském lese. Vřele můžu doporučit park v Karviné, který je rozlehlý, je tam rovinka a procházka tam je parádní. 

Když máte rádi čaj...

OSTRAVA

Jestliže máte rádi čajovny, tak jedna fajn a bezbariérová je Dobrá čajovna v Zábřehu. Vjezdy do jednotlivých místnůstek jsou sice úzké, ale s vozíčkem se to dá. Na chodbě je k dispozici bezbariérové wc. Sekce pro ty, kdo nechtějí dýmku je v pohodě, tam jsou stolečky. A pro ty kdo chtějí dýmku doporučuju místnost s "mramorovým stolem", kde to je s vozíčkem pohodlné. 

Bolt Tower

OSTRAVA

Industriální prostředí určitě láká spoustu lidí. Bolt Tower v Dolních Vítkovicích vřele doporučuju. Je tam úžasný výhled na Ostravu a vozíčkáři se tam bez problému dostanou. My jsme se tam vydali na naše prví výročí

Letná

PRAHA

Pokud se vydáte na nějaký koncert v Praze na letné, tak jediný problém je tam terén s drobnými kamínky, po kterém se nejezdí zrovna nejlíp, ale dá se to zvládnout. Jinak dostupnost je tam skvělá. Metro vede přímo tam a po metru jsou všude výtahy pro vozíčkáře. My jsme tam byli na koncertě Eda Sheerana (naprosto dokonalý zážitek) a měli to tam skvěle zorganizované. Pro vozíčkáře tam měli ohrazenou vyvýšenou rampu, ze které byl lepší výhled než v předních řadách. a byly tam toi toiky hned u rampy.

Wellness

OSTRAVA

Tohle je místečko kam opravdu není jednoduché se dostat pokuď máte problém s mobilitou. Pro mě to byla fakt makačka vylézt až do druhého patra po těch malých schodech. Ale pokud jste na tom podobně jako já a nebo máte nějakého siláka který Vás hodí přes rameno a vynese nahoru tak to opravdu stojí za to. Vřele doporučuju tento privátní wellness na Stodolní v Ostravě. Po domluvě se tam dá zařídit i celonoční pobyt, což je super romantika! Jenom na to pomyslím a chtěla bych být zpátky v té vířivce... šáňo, ovoce, mmm... 😍

Minikino

OSTRAVA

Kdo má rád komornější atmosféru menšího kina, doporučuju Minikino kavárna v centru Ostravy. Jen upozorním, že výtah, který tam je se může jevit, že nefunguje, ale funguje. Jen někdy není nastavený dole a musí se někoho poprosit, ať vám ho nahoře zmáčkne. 

Bazén

OSTRAVA

Nejlepší bazén pro vozíčkáře, kde jsem zatím byla je v Ostravě - Porubě na Střední škole prof. Zdeňka Matějíčka. Bezbariérový vstup do budovy a bezbariérová šatna se sprchou jen pro vozíčkáře. V bazénu jsou navíc lavice s masážními tryskami, protiproud a masážní trysky. Jediná nevýhoda je, že to je škola, takže během prázdnin nefungují a hodiny pro veřejnost jsou omezeny.

Když máte hlad...

OSTRAVA

Pokud se chcete dobře najíst v příjemném prostředí, doporučuju restauraci La Futura na Dubině. Jídlo tu je skvělé a dokonce tu mají wc speciálně pro vozíčkáře, což je málo v které restauraci.

Když máte hlad...

OSTRAVA

Další místo, kde se dá skvěle najíst a kde mají nejlepší pivo v okolí je Srub, taky na Dubině. Akorát se vstupem je to komplikovanější. Schody tam sice nejsou, ale je tam prudký nájezd. Nějaký zdatný vozíčkář by to možná vyjel. Já ne. Ale je tam pořád dost lidí, takže bude určitě poblíž někdo, kdo by vám pomohl. Mám to tam moc ráda.

Je libo kávičku nebo drink?

OSTRAVA

Kavárna Daniel (kousek od zastávky Důl Jindřich) je originální místo s domáckou atmosférou. Ideální na posezení s přáteli. Bohužel vede tam spousta schodů no. Ale jinak skvělé. 

Bazén

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Další bezbariérové místečko pro relax je bazén ve Valmezu. Je tam nejen plavecký bazén, ale i spousta vodních atrakcí včetně vířivky se slanou vodou nebo tobogánu. Přímo u bazénu je i občerstvení, jen je třeba předem u vchodu nabít čip, což jsme se dozvěděli, až když jsme byli uvnitř. Škoda no. 

Když máte hlad...

OLOMOUC

Když jsme si dělali výlet do Olomouce na střelnici, po cestě zpět jsme chtěli na oběd a zabrousili jsme do skvělé restaurace Jízdárna. Co mě překvapilo, tak tam mají pojízdnou plošinu. A jídlo vynikající. 

Za kulturou

PRAHA

Divadlo Karlín v Praze. Bezbariérový vstup a pár míst vyhrazených pro vozíčkáře. My jsme tam byli na Sestře v akci a byl to moc fajn zážitek.

Na kávičku a dobrotu

OSTRAVA

Máte-li chuť na něco dobrého, tak v Ostravě-Dubině je malá kavárnička Café Adié. Mají tam zákusky i domácí limonády. Přístup je bezbariérový a na to, že to je takový malinký prostor tam mají i bezbariérové wc. 

Mlýn Vodníka Slámy

HÁJ VE SLEZKU

Z tohoto místa jsem byla nadšená. My jsme se tam byli podívat jakožto na potenciální místo na svatbu. Prostory jsou tu krásné nejen na pořádání svateb nebo oslav, ale je to tady fajn i jako výlet s rodinou. Dát si dobrý oběd a pak se projít. Součástí areálu jsou i stáje. Je zde i penzion - tam popravdě nevím, jak je to s bezbariérovostí, ale jinak se dostanete všude.