Homeoffice

11.02.2021

Vážení, v poslední době jsem blog dost zanedbávala. Nějak nebyla nálada psát. A co si budeme povídat - žádná velká škoda to asi není. Těch pár lidí, co příspěvky čte, to asi přežije. Zvlášť když většina je rodina a ti to čtou i tak trochu z povinnosti.

Už několik dní jsem na homeoffice a ještě asi pár budu. Nevím jak vy, co taky homeoffice znáte, ale já už se těším do kanceláře. Není to ono pracovat z domu. Mi to moc nevyhovuje. Jako jo, jsou chvilky, kdy je to fajn. Třeba když skončíte v práci, zaklapnete počítač a jen se ze židle překulíte na gauč pomalu ještě v pyžamu. V lepší variantě už na gauči jste a jen se pohodlněji vyvalíte.

Sranda to je, když jste v domácnosti dva, co pracují z domu. Maty se sice dostane do kanclu, ale pár dní byl taky doma. Třeba včera to bylo docela šílené. Máme místnost, kde se můžeme buď já nebo on zavřít, ale my ne. Oba jsme se ráno nasáčkovali do obýváku, uvelebili se a každý si dělal to svoje. Problém je, když oba potřebujete telefonovat a navzájem se rušíte. Ale nějak jsme se podělili. Jeden domluvil a začal druhý. Maty měl online meeting, ale mi to nevadilo. Zrovna jsem tolik volat nepotřebovala. V 11 jsem ovšem měla poradu já. On měl zrovna pauzu. Já skončila a Maty pak zase začal. Takže načasování nám docela hrálo do karet. Představte si ale ten chaos a bordel. Dva počítače, všude kabely, papíry. Do toho na stole hory nádobí, jak si tu postupně nosíme pití a jídlo. Ke všemu váš pes, který prostě nepochopí, že páníčci tu nejsou jen pro něj a musí pracovat. Jste doma? Tak se mi věnujte. Ne? Tak vám poskáču poznámky a klávesnice.

Když už jsme u Miga, dneska nám pro něj kurýr přivezl žrádlo. Měl přijet už včera, ale nějak nestíhají. No nic. Zavolal teda a já se vydala dolů. Už to je procedúra. Zavřít psa, nastartovat žihadlo (vozík), vymotat se z několika dveří atd...Dojela jsem dolů a už tam na mě čekal kurýr s balíkem. Hodil mi ten 20ti kilový balík na klín, ať ho mám jak odvézt. V tomhle krásném počasí samozřejmě celý zasviněný a mokrý, takže jsem byla jak prase a mohla jsem se jít rovnou převléct. Abych se dostala domů, musela jsem ten pytel shodit na zem, abych si odemkla. Pak ho ještě dostat přes práh a hurá, hotovo.

Přidám ještě nějaké střípky z minulých dní.

Návštěva. Jednou takhle v neděli jsme se Domčou vydali na návštěvu za Nikčou. Řidička slečny Daisy mě nabrala u baráku a vyrazily jsme. No byly bychom tam rychle, ale dvě třetiny času nám zabralo bloudění. Tím neshazuju řidičské umění mojí kámošky, ale může za to navigace. Cíl nám ukázala prostě tam, kde nebyl. Pak věřte technice. No ale bez techniky bychom byly v háji. Alespoň mobil nás nezradil. Nikča si pro nás došla. Přišla i s přítelem, kdybych potřebovala pomoct. Přede mnou byla výzva v podobě dvou pater bez výtahu. Pochlapila jsem se a za fandění publika jsem to dala - a kupodivu docela v pohodě. Nikčin Vašek pak jel k rodičům a dámský dýchánek mohl začít. Bylo nám moc fajn a odpoledne jsme si užily. Pak už jsem se nějak dostat dolů. Konečně jsme byly u auta a rozklepané nohy byly vděčné za pohodlné sedadlo.

Koupel s nepříjemným aroma. Lezu se takhle jeden den vyhřát do vany. Během napouštění vody jsem si četla. Maty se ale zrovna chystal vysávat a tak mi tam zavřel Miga. To by nevadilo. Jsme zvyklí, že se tam někdy uvelebí na kobereček. Když jste ale zavřeni v malé koupelně, kde máte psa, který jak na potvoru vypustí smradlavého ducha - no nic moc. Volám na Matyho ať mi tam pustí vzduch a vyžene ho. No ale přes vysavač mě hned neslyšel. Pak se mi jen smál...

Vyčůránek. Maty si jednou potřeboval na fakultce vyzvednout speciální opiátový recept, který nejde poslat elektronicky. Jeho doktorka tam ale nebyla a tak musel k jiné a bylo tam plno lidí. No vetřel se tam, že prý musí vyzvednout babičku z vyšetření a jestli mu to doktorka nemůže napsat. Dokonce si nastavil budík, aby mu zazvonil telefon, když mluvil se sestřičkou a navlíkl to tak, jakože mu volá babička. Aby na něho údajná babička nečekala, sestřička to urychlila a měl recept hned. Chápete to? to by mě v životě nenapadlo. Jak mi to vyprávěl, byla jsem mrtvá.