Cestou necestou...

Kdo má rád komornější atmosféru menšího kina, doporučuju Minikino kavárna v centru Ostravy. Jen upozorním, že výtah, který tam je se může jevit, že nefunguje, ale funguje. Jen někdy není nastavený dole a musí se někoho poprosit, ať vám ho nahoře zmáčkne.

Tohle je místečko kam opravdu není jednoduché se dostat pokuď máte problém s mobilitou. Pro mě to byla fakt makačka vylézt až do druhého patra po těch malých schodech. Ale pokud jste na tom podobně jako já a nebo máte nějakého siláka který Vás hodí přes rameno a vynese nahoru tak to opravdu stojí za to. Vřele doporučuju tento...

Letná (Praha)

15.09.2020

Pokud se vydáte na nějaký koncert v Praze na letné, tak jediný problém je tam terén s drobnými kamínky, po kterém se nejezdí zrovna nejlíp, ale dá se to zvládnout. Jinak dostupnost je tam skvělá. Metro vede přímo tam a po metru jsou všude výtahy pro vozíčkáře. My jsme tam byli na koncertě Eda Sheerana (naprosto dokonalý zážitek) a...

Industriální prostředí určitě láká spoustu lidí. Bolt Tower v Dolních Vítkovicích vřele doporučuju. Je tam úžasný výhled na Ostravu a vozíčkáři se tam bez problému dostanou. My jsme se tam vydali na naše prví výročí.

Jestliže máte rádi čajovny, tak jedna fajn a bezbariérová je Dobrá čajovna v Zábřehu. Vjezdy do jednotlivých místnůstek jsou sice úzké, ale s vozíčkem se to dá. Na chodbě je k dispozici bezbariérové wc. Sekce pro ty, kdo nechtějí dýmku je v pohodě, tam jsou stolečky. A pro ty kdo chtějí dýmku doporučuju místnost s "mramorovým stolem", kde to...

Projít se s vozíčkem. No v Ostravě ideálně v našem Bělském lese. Vřele můžu doporučit i park v Karviné, který je rozlehlý, je tam rovinka a procházka tam je parádní.

Další skvělé místo pro relax je Lara spa na Čeladné. Je tam skvělý bazén s malou hloubkou, různými tryskami, protiproudem a vířivými sedačkami.

Pokud si s partnerem chcete udělat romantickou chvilku, tak z těch privátních wellness, co máme vyzkoušené, doporučuju buď saunu 365 v Porubě nebo na ulici Průběžná, taky v Porubě. Obě místa mají bezbariérový a pohodlný přístup. Jediný problém je dostat se do vířivky. Ale pokud máte šikovného partnera, dá se to zvládnout.

Petřín sice je bezbariérový, ale pro vozíčkáře s pořádnými svaly nebo doprovodem. Je to kus do kopce a sama bych tam nedojela - to by mi odpadly ruce. Je tam až nahoru lanovka, jenže k ní a od ní vedou schody, takže pro vozíčkáře smůla. Já jsem si to vyšlápla a maty čapnul vozík a svezli jsme se.

Skvělá dostupnost. Vstup do restaurace je bez jediného schodu. Prostory široké pro manipulaci s vozíkem. Mínus bylo, že tam neměli bezbariérové wc. Pro mě to nebyl žádný problém, ale nevím, jak by to zvládl vozíčkář, který je úplně ochrnutý. Snad s dopomocí ano.