Cestou necestou...

Skvělý gastronomický zážitek. Chuťový orgasmus. Obsluha moc příjemná. Prostředí krásné. V ne moc velkém prostoru mysleli i na děti - mají tu svůj koutek. Wc bezbariérové a vstup taky. Rozhodně doporučuju.

Předevčírem navštívili podnik, který nedávno otevřeli kousíček od našeho baráku. Jedná se o Music Bar & Luxury Hookah Lounge - Áčko. Nevěděla jsem, co si o baru mám myslet. Přístup do baru byl zcela bezbariérový, takže fajn. Uvnitř to vypadalo docela dobře. Obsluha byla docela OK. Jen je trošku divné, že když jsme si dávali dýmku, tak se platila...

Z tohoto místa jsem byla nadšená. My jsme se tam byli podívat jakožto na potenciální místo na svatbu. Prostory jsou tu krásné nejen na pořádání svateb nebo oslav, ale je to tady fajn i jako výlet s rodinou. Dát si dobrý oběd a pak se projít. Součástí areálu jsou i stáje. Je zde i penzion - tam popravdě nevím, jak...

Máte-li chuť na něco dobrého, tak v Ostravě-Dubině je malá kavárnička Café Adié. Mají tam zákusky i domácí limonády. Přístup je bezbariérový a na to, že to je takový malinký prostor tam mají i bezbariérové wc.

Divadlo Karlín v Praze. Bezbariérový vstup a pár míst vyhrazených pro vozíčkáře. My jsme tam byli na Sestře v akci a byl to moc fajn zážitek. Jsou tam výtahy, ale bohužel k výše umístěným sedadlům vedou mezipatra schodů. Takže vozíčkáři dole.

Když jsme si dělali výlet do Olomouce na střelnici, po cestě zpět jsme chtěli na oběd a zabrousili jsme do skvělé restaurace Jízdárna. Co mě překvapilo, tak tam mají pojízdnou plošinu. A jídlo vynikající.

Další bezbariérové místečko pro relax je bazén ve Valmezu. Je tam nejen plavecký bazén, ale i spousta vodních atrakcí včetně vířivky se slanou vodou nebo tobogánu. Přímo u bazénu je i občerstvení, jen je třeba předem u vchodu nabít čip, což jsme se dozvěděli, až když jsme byli uvnitř. Škoda no.

Kavárna Daniel (kousek od zastávky Důl Jindřich) je originální místo s domáckou atmosférou. Ideální na posezení s přáteli. Bohužel vede tam spousta schodů no. Ale jinak skvělé.

Další místo, kde se dá skvěle najíst a kde mají nejlepší pivo v okolí je Srub, taky na Dubině. Akorát se vstupem je to komplikovanější. Schody tam sice nejsou, ale je tam prudký nájezd. Nějaký zdatný vozíčkář by to možná vyjel. Já ne. Ale je tam pořád dost lidí, takže bude určitě poblíž někdo, kdo by vám pomohl. Mám to tam moc ráda. ...

Pokud se chcete dobře najíst v příjemném prostředí, doporučuju restauraci La Futura na Dubině. Jídlo tu je skvělé a dokonce tu mají wc speciálně pro vozíčkáře, což je málo v které restauraci.