Cestou necestou...

Tady jsme měli třídní sraz. Místo moc pěkné, zahrádka přímo v centru Ostravy. Výborné domácí limonády a čaje a výborné jídlo. Vytkla bych jedinou maličkost. Prostory jsou bezbariérové, ale když chce jít vozíčkář na wc, v cestě překáží přebalovací pult. Je super, že myslí i na miminka, ale vozíčkář tím pádem na wc pořádně nevjede. Pro mě to problém...

Na doporučení taťky jsme se rozhodli svatební dort a svatební sladký bar řešit právě tady. Cukrárna je to malinká a proto mě překvapil pohodlný bezbariérový přístup. A zboží mají vynikající. Takže pokud budete mít cestu na Opavsko, rozhodně se stavte na nějakou dobrotu.

Nedávno když jsme byli v Háji na matrice, jsme se chtěli stavit někam na oběd, protože jsme tam byli brzo. Kousek od úřadu jsme narazili na otevřenou zahrádku Hotelu pod Hůrkou. Místo pěkné, obsluha milá a všude bezbariérový přístup.

Skvělý gastronomický zážitek. Chuťový orgasmus. Obsluha moc příjemná. Prostředí krásné. V ne moc velkém prostoru mysleli i na děti - mají tu svůj koutek. Wc bezbariérové a vstup taky. Rozhodně doporučuju.

Předevčírem navštívili podnik, který nedávno otevřeli kousíček od našeho baráku. Jedná se o Music Bar & Luxury Hookah Lounge - Áčko. Nevěděla jsem, co si o baru mám myslet. Přístup do baru byl zcela bezbariérový, takže fajn. Uvnitř to vypadalo docela dobře. Obsluha byla docela OK. Jen je trošku divné, že když jsme si dávali dýmku, tak se platila...

Z tohoto místa jsem byla nadšená. My jsme se tam byli podívat jakožto na potenciální místo na svatbu. Prostory jsou tu krásné nejen na pořádání svateb nebo oslav, ale je to tady fajn i jako výlet s rodinou. Dát si dobrý oběd a pak se projít. Součástí areálu jsou i stáje. Je zde i penzion - tam popravdě nevím, jak...

Máte-li chuť na něco dobrého, tak v Ostravě-Dubině je malá kavárnička Café Adié. Mají tam zákusky i domácí limonády. Přístup je bezbariérový a na to, že to je takový malinký prostor tam mají i bezbariérové wc.

Divadlo Karlín v Praze. Bezbariérový vstup a pár míst vyhrazených pro vozíčkáře. My jsme tam byli na Sestře v akci a byl to moc fajn zážitek. Jsou tam výtahy, ale bohužel k výše umístěným sedadlům vedou mezipatra schodů. Takže vozíčkáři dole.

Když jsme si dělali výlet do Olomouce na střelnici, po cestě zpět jsme chtěli na oběd a zabrousili jsme do skvělé restaurace Jízdárna. Co mě překvapilo, tak tam mají pojízdnou plošinu. A jídlo vynikající.

Další bezbariérové místečko pro relax je bazén ve Valmezu. Je tam nejen plavecký bazén, ale i spousta vodních atrakcí včetně vířivky se slanou vodou nebo tobogánu. Přímo u bazénu je i občerstvení, jen je třeba předem u vchodu nabít čip, což jsme se dozvěděli, až když jsme byli uvnitř. Škoda no.

ZE ŽIVOTA KRYPLÍKA
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky